Oj-balsavimas

2007-09-28 15:23

Prišnekėjau šįryt Lietuvos radijui kažką apie internetinį balsavimą.

Paskambino, pažadino, sako perskambinsim po 15 min. ar gali pašnekėt… Argi galima sakyti “ne”, jei žurnalistai siūlo eterio laiką?

Bet dabar galvoju, kad gal reikėjo kažkaip kitaip suktis. Buvau vargiai miegojęs 1-2 valandas. Galva veikė sulėtintai. Dar arba žurnalistės nesupratau, arba ją kas nors painformavo, kad aš kokioj tai darbo grupėj dirbu… nes klausimus suprasti man irgi kažkaip sunkiai sekėsi.

Žodžiu smaguva… :-S

Komentarai

+ simonas

Ką šįkart kalbėjai negirdėjau. Anksčiau girdėjau. Lyg ir buvai prieš. Abejoji laisve nuo bankų? Matai, kaip aš čia nevykusiai.

Emilis

Simonai, bankai nebėra tokia didelė problema kaip anksčiau. Su bankais Seimo patvirtintoje koncepcijoje buvo padaryta nemaža kvailystė, bet atrodo ji bus ištaisyta:
http://emilis.info/2007/uzuzvakarykscios-politines-naujienos/
2. punktas

Yra ne viena priežastis kodėl priešinuosi. Dabar į galvą ateina trys svarbios:

1. Balsų skaičiavimas išsprūsta iš piliečių kontrolės, yra įslaptinamas ir privatizuojamas. J. Stalinas sakė, kad nesvarbu kas ir kaip balsuoja – svarbu, kas ir kaip skaičiuoja balsus. Dabar skaičiuoja ir stebi paprasti žmonės ir gali stebėti visą procesą (tik per petį balsuojančiam negali žiūrėti). Internetinio balsavimo atveju, skaičiuos neaišku kieno deleguoti specialistai, firmų programinė įranga ir t.t..

2. Žymiai sunkiau pastebėti bei atsekti sukčiavimus ir apgaules (tiek iš komisijos pusės, tiek iš išorės). Elektroninėje erdvėje pirštų antspaudų nelieka...

3. Lietuvoje i-balsavimas grubiai stumiamas grynai politine valia neklausant sveiko proto (kad politiškai stumiama esu girdėjęs ne iš vieno šaltinio). Susidūrusiems su didesniais IT projektais aišku, kad artimiausiems Seimo rinkimams planuojama data yra nereali.

Ir dar... dabartiniame balsavime kilus ginčams galima perskaičiuoti balsavimo biuletenius... – o kaip bus internetinio balsavimo atveju?

Tiek :)

Komentuoti šio įrašo nebegalima. Komentarų sistema išjungta.