XWinLogger

2009-02-24 12:15

Paskutines porą savaičių krapščiausi prie vienos programėlės, kuri man padeda skaičiuotis laiką, kurį prie kompiuterio skiriu įvairiems projektams ir veikloms.

Vakar pagaminau archyvą iš kurio galima susiinstaliuoti programėlę ir užregistravau projektą Launchpad.net sistemoje:

http://launchpad.net/xwinlogger/

Programėlė veikia Linux. Valdoma iš komandinės eilutės. Reikia:

T.y. Ubuntu 8.10 (Intrepid) su papildomu Firefox extensionu veikia be didelių problemų. Mažų problemėlių tikrai yra, nes kolkas programa dar labai developer-friendly ir tikrai joje dar pilna klaidų. Tai mano pirmas rimtesnis pasiprogramavimas su bash ir awk :-).

Kai kam gali kilti natūralus klausimas, kodėl man neužtenka Rescuetime. Atsakau:

 • Man neužtenka tokio funkcionalumo kokį duoda Rescuetime. Turiu specifinių poreikių:

  • vienu metu naudoju du Firefox langus su skirtingais profiliais – vienas skirtas darbui, kitas naršymui – norėčiau, kad automatinė sistema tai atpažintų;

  • noriu tiksliai suskaičiuoti kiek laiko sugaištu kokiam projektui, o Rescuetime automatinė sistema, neretai neatpažįsta prie kokio projekto dirbu, kai gnome-terminal atidaryta tai viena, tai kita direktorija;

  • noriu ir pastebėti bei suprasti kiek laiko sugaištu visokiems išsiblaškymams (pvz. kas kiek laiko atsidarau el. pašto langą).

 • Manau, kad laikyti duomenis apie tai kokias programas kada ir kiek naudoju yra racionaliau pas save:

  • esu ramesnis dėl savo asmeninių duomenų privatumo;

  • galiu panaudoti tuos žalius duomenis įvairiais kitais būdais (pvz. jei reikėtų prisiminti ką veikiau konkrečiu metu).

Taigi, jei kas susidomėjote – siųskitės iš Launchpad (taip pat yra kodas: lp:xwinlogger). Ir būtinai man atsiųskite savo pastabas :-).

Komentarai

Rokas Arbušis

ot paranojikas. duomenų saugumas jam mat kliūna :)
atsiųsčiau pastabas, programa įdomi. tik kol kas dar win naudoju, tad neatsiųsiu :)

Emilis

Rokai, ne saugumas, o privatumas kliūna. Nemanau, kad tai paranojiška pozicija.

Rašydamas šį įrašą norėjau įkelti programos sugeneruoto log'o pavyzdį, bet pamačiau kiek ten yra duomenų, kurių nenorėčiau publikuoti (kieno profilius žiūrinėjau Facebook'e, prie kokių projektų dabar dirbu) arba kuriuos būtų nesaugu publikuoti (sesijos ID URL'e, direktorijų struktūra kai kuriuose projektuose) ir nusprendžiau tiesiog nevargti.

Tuo pačiu supratau kiek daug tokiame paprastame log'e yra informacijos, kuri yra privati. Dabar manau, kad mano sprendimas nebenaudoti Rescuetime buvo teisingas.

Atiduoti kam nors kitam tokius duomenis, tai tas pats, kas savanoriškai namie kiekviename kambaryje įsirengti stebėjimo kameras, kurias galėtų stebėti nepažįstami žmonės. Manęs toks dalykas tikrai nežavi.

Kęstutis

Šauniai padirbėta :)
Tarp kitko kodėl pasirinkai „RescueTime Data Exporter“? Tarp kitko kažko kai jį įdiegiau į Fx 3 tai sulėtėjo kažkaip naršyklė, bent man toks jausmas yra, gal aš ir klystu, nes daug tab'ų prikišęs, naudoju be to dar kitus įskiepius Firefox 3: YSlow, Firebug, Web Developer... Forumuose daug mačiau visokių komentarų blogų apie tą įskiepį, kad nulūžta Firefox'as ir pan. Nors man nulūžimų nebuvo kol kas tfu, tfu, tfu... Tarp kitko gal žinai kodėl tas įskiepis neįkeltas į: addons.mozilla.org ?

Emilis

Kęstuti, pasirinkau RescueTime priedą (extension) Firefoxui, nes jis jau buvo mano kompiuteryje, kai pradėjau programuoti XWinLogger :-).

Kiek žiūrėjau to priedo kodą, tai ten nuo kažkokio pavyzdinio FF priedo kopijuota ir tik vienoje vietoje pakeista kažkas.

Šiaip manau, kad jei rasiu laiko, tai išvalysiu visą bereikalingą kodą iš RescueTime priedo ir pagaminsiu specialų priedą XWinLogger'iui.

P.S. Labai ačiū už pastabas :-)

Kęstutis

Emili, Dėl to rašybos klaidos reporto nėr už ką. O dėl to sulėtėjimo tai ten nusišnekėjau, nes kiek dabar tikrinau nieko nesulėtėję ar išjungus ar įjungus lygiais tas pats :D tad nekreipk dėmesio.

Darius Damalakas

O, labai įdomu.
tiesą sakant, ir pats tokio užsinorėjau, ir reikės pabandyti paieškoti.

Gaila, kad tavo programėlė veikia tik linux. Deja, tenka dirbti su Win, tad tavo variantas iš karto atkrenta. Jei turi įdėjų ar pasiūlymų, būt įdomu išgirsti.

Pabandysiu RescueTime, įdomu kokius feature ji siūlo.
Bet kol kas pabrainstorm'inus:
* Firefox'e galėtų atpažinti, kada jis įjungtas, ir kokį tab'ą skaitau.
* Galėtų atpažinti kokią programą naudoju - jei SharpDevelop, tai su kokiu projektu dirbu
* Jei tai windowsinė konsolė (taip tikrai, aš su ja praleidžiu tikrai nemažai laiko), tai pagal direktoriją, kurioje esu, galima būtų tą laiką priskirti tam tikram projektui

Duomenis būtų įdomiausia matyti sugrupuotus pagal projektus. Tarkime, atidarius facebook ir toostis, kad tai priskirtų prie projekto "nedarbinė veikla" ar pan.

Emilis

Dariau, konkrečiai dėl Windows pasiūlymų neturiu, nes senokai jais nesinaudoju.

Manau RescueTime Windowsuose turėtų kaip nors atpažinti Firefox atidarytus puslapius (jei jau linuksinis klonas tai atpažįsta). Blogiausiu atveju pasiimk FireFox extension'ą iš rescuetime linux paketo.

Kitas dalykas yra, kad jei nori rimtai analizuotis duomenis, tai teks paplušėti kol susireguliuosi, kad programos automatiškai atpažintų ką kokiame lange veikei.

Jei nutarsi ką nors programuoti pats – mestelk žinią, manau galima būtų išgauti papildomos naudos suderinant log'ų formatus :-)

Algimantas

Kažkada naudojau RescueTime. Patiko. Graži statistika. O naudos buvo maža.

Daug paprasčiau ir efektyviau pasirodė tiesiog nepertraukiant dirbti nusistatytą laiko tarpą prie pasirinkto projekto + rekomenduotina pabaigti darbą arba jo konkrečią dalį prieš nustojant dirbti prie projekto. Tuo metu negaliu pasileisti tam nereikalingų programų, nesitikrinu pašto (jeigu būtina tikrinuosi, bet neskaitau su projektu nesusijusių laiškų).

Emilis

Aš irgi sakau, kad RescueTime be gražios statistikos neduoda to ko reikia.

O prieš pradedant nepertraukiant dirbti nusistatytą laiko tarpą ir pan. reikia savom akim pamatyti ir susiskaičiuoti kiek gi iš tikro laiko sugaišti.

Man svarbiau susiskaičiuoti kiek prie kurio projekto laiko sugaišau, kad galėčiau pasiskaičiuoti valandinį atlygį, savo pačio kaštus ir pan..

Komentuoti šio įrašo nebegalima. Komentarų sistema išjungta.