CTL Framework

2005-04-29 02:18

Biškį vieną naktelę gavau keistą žinutę iš vieno kolegos PHP programeriaus… maždaug: “labas, geriu vienas gal nori prisijungt…”

Gerbiami kolegos! Nesiuntinėkite tokių žinučių pirmą valandą nakties silpnų nervų žmonėms :-)). Su liūdna Lietuvos savižudybių statistika ir asmenine depresūchine patirtim bileko gali prisigalvoti…

Visgi tas šiaip pasisėdėjimas naktį visai pravertė… Padiskutavom apie PHP CMS’us ir freimwork’us, asmeninę patirtį… Kaip kurčiau freimworką CMS’ui jei kurčiau jį dabar… Kilo viena kita tikrai gera mintis ir nuojauta, kad gali pavykti tų minčių pagrindu sukurti neblogą sistemėlę.

Po kelių savaičių ieškojimo, mastymo ir projektavimo sistemėlė pagaliau perlipo iš popieriaus į PHP failus. Ta proga siūlau besidomintiems kolegoms susipažinti su pradine versija, kurią patalpinau savo skriptų puslapyje.

Versija labai pradinė (nors pagrindiniai objektai nebeturėtų keistis). Žinoma klaida: turėtų rodyti 3 PHP notice’us, kurie užsiliko dėl mano tingumo redaguoti php.ini failą (apt-get yra labai patogus tinginių įrankis ;-)).

Labai prašau visus, kas tik susidomėsite ir parsisiųsite sistemėlę pabandymui, siųsti pastabas apie jos veikimą ir dokumentaciją man į el.paštą.

Komentarai

pkmk

man tai būtų įdomu jei keliom pastraipom parašytum, kokio pločio tas freimworkas, į ką jis orientuotas. kiek supratau iš kodo, tai kelių puslapių nesudėtingoms svetainėms ir sprendžia tik lankytojų puslapių rodymo problemą.

LG

nepasakyciau, kad keliu puslapiu nesudetingoms. Esme ta, kad gali pasirasyt klase, kuri tvarko kazka (nenukrypsiu i visiskai detalu aiskinima). Visa ko minciu pradzia yra Tv2 CMS. Ten panasus principai, bet si versija yra tiesiog daug "lengvesne". Kol kas didelis trukumas tas, kad mazai dokumentuota. Tiesa, pacios sitemos nebandziau, bet tikiuos, kad veikia. Teko dirbt su Tv2. Veikiantis ne "keliu puslapiu" pvz: www.zalieji.lt

mano 0.02$

Emilis

pkmk> jau supratau iš tavęs ir iš LG, kad reiks man dokumentaciją normalesnę rašyt... :).

Ne freimworkas skirtas ne tik nesudėtingoms svetainėms. Freimworkas skirtas web aplikacijoms, kurios susideda iš modulių. Puslapių rodymą mano supakuotame pavyzdyje realizuoja modulis 'Site.Site'.

Mintis čia paprasta – yra paprasčiau pasirašyti freimworką skirtą aplikacijoms ir naudoti jį svetainėms, nei pasirašyti freimworką skirtą svetainėms ir paskiau ant jo lipdyti aplikacijas (su tuo esu pasimokęs). Tas pavyzdys su statinių puslapių ir php skriptų rodymų yra tiesiog mano pasitikrinimas ar freimworkas parašytas web aplikacijoms lengvai bus pritaikomas web svetainėms.

Deja dabar neturiu laiko daugiau aprašyt... bandysiu per savaitgalį dokumentaciją pasitvarkyt...

Ačiū už jūsų įdomavimasi.

d-MoN

oooo! shis tas idomaus:) kai bus laiko pazhiuresiu (blin kaip grazhiai meluoju)

o shiaip tai jeigu tas daiktas veikia po php4 - kazkaip visishkai manes nekaso... emiliau - IMHO jeigu rashyti kazka nauja - deretu tai daryti ant php5. ir taip kad butu perfect. et. jei kada uzheis depreshucha nakti tai parasibelsiu pas tave:)

Emilis

d-Mon> IMHO reikia ir PHP4 ir PHP5 kad veiktų... Labai norisi grynai PHP5 daryt... bet kad ne visose vietose kur kažką web darau yra PHP5 ar turi galimybę upgreidintis... ar yra tikimybė kad greitu metu upgreidinsis...

Tai taip ir gaunas, kad abudu palaikyti turi... beje kadangi ten naudojama nedaug failų, tai galima po dvi versijas jų maintaininti kolkas – PHP4 ir PHP5 (kaip dabar pora atvejų ir yra padaryta).

Xawiers

Galetum ne tar.bz2 o tar.gz daryt archyvus :)

Emilis

Xawiers> negi FreeBSD nepalaiko? %) (juokauju) ;))

Šiaip kad smagiau būtų kitą versiją gal su 7zip reiks zipint ;)).

d-MoN

7z > bz2 > gz > bet koks mokamas dalykas kaip kad rar.

LL 7z!

okej emili... laikykis... einu downloadint ir zhiuret i tavo endzhyna:)

axe

manau butu daug aiskiau jei pabraizytum uml klasiu diagrama, nei knistis po sourca ir aiskintis kaip kas veikia. Vistiek kiek supratau tokia diagrama jau turi ant popieriaus

Emilis

axe> UML diagramos nebus :D, nes gerai pažiūrėjus grynai freimwork'e nėra nei vienos klasės...

Yra tik vienas numatytas objektas su vienu numatytu metodu :). Visa kita – tai jau savo aplikaciją ant freimworko lipdančiojo reikalas.

Enivej, džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad liko vienas ar blogiausiu atveju du prisėdimai tam, kad viską galėčiau sudėti į SourceForge.

Taip pat labai dėkoju visiems už sugaištą laiką ir ypač už pastabas.

Komentuoti šio įrašo nebegalima. Komentarų sistema išjungta.